Субота, 07.09.2024, 13:17
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 41
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Тільки тоді, коли школа буде педагогічною лабораторією, вона не відстане від загального прогресу

Л. Толстой

 
        Перші школи на території Башарівської сільської ради були створені ще за Польщі, у 20–30рр.. Школа знаходилась у дерев’яному приміщенні навпроти Свято–Введенського храму села Башарівки. В основному в школі діяли 3 класи, на уроках читалися молитви і вивчався Закон Божий. Неслухняних учнів били залізною лінійкою по руках. В сусідньому селі Перенятин функціонувала  "Дівоча  класова Публічна Почесна школа Дубнівського повіту.
        Перед війною діяльність шкіл була припинена. У березні 1944 року Червоноармійський район був звільнений частинами Червоної Армії від німецьких загарбників. У вересні цього ж року діти села Башарівки вперше переступили шкільний поріг. В цей час у школі навчалося 59 учнів. Першою вчителькою була Гладун Ніна Андріївна, яка більше 30 років пропрацювала в нашій школі.
         У 1946 році в школу прийшов ще один вчитель Грищенко В.І. Саме тоді  створився перший піонерський загін, який нараховував 7 піонерів:
Гладун Н.М., Полімарчук Н.О., Гладун М.Д., Гладун П.Д., Прос Є.
         У 1947р. в с.Перенятин відкривається школа – семирічка, першим директором якої  був Миколайчук П.М. В школу приїхало працювати багато молодих вчителів зі східних областей. Це подружжя Миколайчуків, Кравченко Надія Соловеївна, Гладун Марія Василівна.
         У 1953–1954рр. в піонерській дружині нараховувалось 5 загонів. Старшою піонервожатою була Соснова Олександра Семенівна. Під керівництвом директора школи Миколайчука П. М. піонери зібрали матеріали і написали історію села Башарівки.
         З 1961р. по 1963р. директором школи був Гнатюк Володимир Іванович. В цей час піонери дружини наполегливо працювали над встановленням прізвищ воїнів Радянської Армії, які визволяли наше село. Було почато листування з рідними Етова В.С., який загинув на території села. В цей час закладалося  нове приміщення школи, будівництво якого було завершене в 1967р. за активної допомоги голови колгоспу ім. Ілліча Джуня І.Д.
         Директором нової школи  було призначено Красінського М.С. В школі навчалося 73 учні. Піонери приймали активну участь в озелененні школи. Було посаджено 120 фруктових і 200 декоративних дерев. У 1969р. піонери вперше прийняли участь у спортивно – масовій грі "Зірниця.
         Вагомий внесок у забезпечення матеріально – технічної бази школи вніс директор Воронюк П.Г., який працював на цій посаді у 1968, 1973–1975рр.
         З 1969р. по 1972р. керівниками школи були Гуменюк В.Д. (1969р.), Франко Б.А (1970 – 1971 рр.), Макотринський В.І. (1972 р.). Шість років очолював школу Кусак О.М., історик за фахом. Він проводив велику краєзнавчу роботу з дітьми. Піонери зустрічалися з делегатом ХХІV з’їзду партії Гладун Л.К., допомагали колгоспу збирати буряки, зібрати 3т металобрухту, займали призові місця з волейболу і баскетболу на районних змаганнях, за що були нагороджені Похвальними грамотами.
         Колектив школи в 1981–1994рр. очолила досвідчений педагог Стрільчук Г.К. В цей час проводився капітальний ремонт приміщення школи, шкільної їдальні, санвузла, облаштоване футбольне поле.
         Киричук І.А. на посаді директора школи працював з 1994р. по 1998р. Під його керівництвом було зібрано багато матеріалів з історії УПА, проводилась активна краєзнавча робота, здійснювались екскурсійні поїздки.
         У 1998–2011рр. педколектив школи очолив Мельничук В. С. За його керівництва в 1999р. відбулася реорганізація школи з неповної середньої в повну загальноосвітню середню школу. У 2004р. був організований "Музей історії села і школи, був упорядкований новий спортмайданчик, реконструйовано шкільну їдальню. Саме в цей час  був створений комп’ютерний клас.
          З 2011 року на чолі школи стала Воронко В.А. старший вчитель, спеціаліст вищої категорії. Цьогоріч завершено капітальний ремонт спортивного залу, облаштовано роздягальню.
          На даний час в школі навчається 133 учні, яких навчає педагогічний колектив у складі 21 вчителя. У школі діють різноманітні гуртки. Для ефективної роботи щодо збереження здоров’я учнів у школі створено нову модель формування здоров’язберігаючої компетентності, яка враховує різні аспекти розвитку кожної дитини.   
        Учні досягають значних результатів у навчанні та спорті. Серед здобутків учнів нашої школи – І і ІІ місця у конкурсі – захисті робіт Малої академії наук, ІІІ місця в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, ІІІ місце у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика, ІІІ місце у конкурсі художніх робіт "Об’єднаймося ж брати мої.
        Педагогічний колектив нашої школи перебуває у постійному творчому пошуку і намагається зберегти неповторність кожної дитячої душі, засіваючи у ній зерна мудрого, доброго, вічного.